Využívaný software pro naši práci

V naší práci se neobejdeme bez automatizovaných CAD/CAM softwarů určených pro frézování, soustružení a EDM. Díky těmto programům jsou naše výrobky rozměrově a geometricky přesné. Ke své práci využíváme software GibbsCAM a Inventor.

GibbsCAM

Ve spolupráci s firmou technology-support s.r.o. jsme implementovali do naší výroby software GibbsCAM, ve kterém připravujeme NC programy pro naše obráběcí CNC centra. Je to náš pomocník, který nám umožňuje plynulou regulaci s jakýmkoliv CAS systémem.

Rodina produktů GibbsCAM podporuje úplnou škálu obráběcích strojů od základních frézovacích a soustružnických center přes otočné stoly po 3 a 5osé souběžně frézovací stroje, komplexní multifunkční obráběcí stroje, ale i drátové řezačky WEDM.

Autodesk Inventor

Naši konstruktéři ke své práci používají Autodesk Inventor. To je světově nejprodávanější CAD aplikace pro strojírenskou 3D konstrukci. Jedná se o výkonný program, který využíváme k navrhování přesných výrobků, pro správu konstrukčních procesů a také můžeme sdílet data s našimi partnery.

Inventor má funkce, díky kterým můžeme navrhovat ve 3D, a to jak adaptivně, tak parametricky. Dále nám Inventor umožňuje také tvořit 2D výkresové dokumentace, vytvářet prezentace a fotorealistické vizualizace i animace. Pomáhá nám se správou dokumentů a konstrukčních dat.