Elektroerozivní obrábění EDM (drátování, hloubení)

Elektroerozivní (elektrojiskrové) obrábění EDM je technologie při níž odebíráme materiál drobnými elektrickými výboji mezi obrobkem a elektrodou v dielektriku. Díky tomu jsme schopni obrábět velmi tvrdé materiály s výsledkem kvalitního povrchu, složitého tvaru a vysoké přesnosti.

Metoda EDM je klíčovou technologií ve výrobě prvotřídních forem a lisovacích nástrojů pro sériovou výrobu plastových, skleněných či kovových součástí. Metodu EDM s úspěchem používáme pro přímé obrábění tvarově složitých a přesných součástí. Celkem se v naší firmě používají dva typy obrábění EDM – hloubení a řezání drátem.

 

Elektroerozivní hloubení

Elektroerozivního hloubení využíváme na naší hloubičce a prostřelovačce, kde se umístí elektroda, která hloubí tvar do daného obrobku. Tímto způsobem lze hloubit i velmi složité tvary, vrtat otvory a závity.

 

Elektroerozivní drátování

Na elektroerozivním drátování pracují naše drátovky. Elektrodou je zde drát o námi zvoleném průměru 0,25mm, který je napnutý a díky tomu přesně veden ve stroji. Drát se pomalu odvíjí a řez se promývá deionizovanou vodou. Obě ramena, která drát drží, jsou nezávisle programovatelná, a proto jsme schopni provádět i náročné šikmé řezy.

EDM hloubení používáme při výrobě forem, střižných, tvářecích a lisovacích nástrojů,

 

Převážná část našich elektroerozivních strojů je značky MITSUBISHI, která byla pořízena ve spolupráci s firmou EDM TRADE s.r.o.

CNC drátování

 

 

 

Naše moderní a přesné strojní vybavení

Vyrábíme